Yhteystiedot

Ammattiliitto Unio ry

Ratamestarinkatu 12 A, 8. krs.
00520 Helsinki

Jäsenpalvelu

jasenpalvelu@unioliitto.fi
puh. 020 741 29 60, arkisin kello 10-14

020-alkuisiin puhelinnumeroihimme soittaminen maksaa kiinteästä puhelinverkosta soitettaessa 8,35 snt/puhelu + 7,02 snt/min ja matkapuhelimesta soitettaessa 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min.

 

TIETOTURVA

Ammattiliitto Unio ry – tietoturvaseloste

LOMAKKEET

Union matkalaskulomake
Union palkkiolaskulomake

 

Työttömyyskassa – Vakuutus työttömyyden varalta

Ammattiliitto Unio ry:n jäsenyys pitää sisällään työttömyyskassamaksun. Union työttömyyskassapalvelut ovat JATTK-kassassa.

JATTK-työttömyyskassa palvelee jäseniään ansiopäivärahaan, vuorottelukorvaukseen ja liikkuvuusavustukseen liittyvissä kysymyksissä. Kassaan voi olla yhteydessä joko lähettämällä sähköpostia tai soittamalla. Mikäli haluat henkilökohtaista palvelua, voit varata sähköpostitse ajan asiointia varten.

 

Kassan yhteystiedot ovat:

JATTK-työttömyyskassa

Opastinsilta 8 B, 00520 Helsinki

Sähköpostiosoite asiakaspalvelu@jattk.fi.

Puhelinnumero 09 720 68 20. Ajankohtaiset palveluajat löytyvät kassan verkkosivuilta.

Kassan verkkosivuilta osoitteesta www.jattk.fi löytyy tietoa eri etuuksista ja niiden hakemisesta. Ansiopäivärahahakemuksen liitteineen voi jättää verkkosivujen eAsioinnin kautta

HUOM! Mikäli et pääse kirjautumaan eAsiointiin, otathan yhteyttä asiakaspalveluumme asiakaspalvelu@jattk.fi.

Toimiston yhteystiedot

Minna Ahtiainen

Toiminnanjohtaja

minna.ahtiainen@unioliitto.fi

puh. 050 387 7030

Jari Kaitosuo

Edunvalvontayksikkö

jari.kaitosuo@unioliitto.fi

puh. 050 548 8999

Maria Saraste

Lakimies

maria.saraste@unioliitto.fi

puh. 040 158 9936

Juha Simell

Järjestötoiminta

juha.simell@unioliitto.fi

puh. 040 773 1720

Johanna Maasto

Viestintä

johanna.maasto@unioliitto.fi

puh. 050 409 2885

Päivi Rautelin

Jäsenpalvelut

paivi.rautelin@unioliitto.fi

puh. 050 575 1360

Minna Kuokka

Talousasiat

minna.kuokka@unioliitto.fi

puh. 050 531 5039

Pia Syrjäläinen

Assistentti

pia.syrjalainen@unioliitto.fi

puh. 040 541 4514